Protokół z XI sesji Rady Powiatu

Osoba odpowiedzialna za treść informacji: Janina Wojciechowska
W Sokółce i pkt 15 dotyczącego nieodpłatnego przekazania gminie Dąbrowa Białostocka gruntów położonych w Różanymstoku z powodu zmiany przepisów w ustawie o gospodarce nieruchomościami i poprosił o przegłosowanie wycofania z porządku obrad tych punk

PROTOKÓŁ NR XI/03

obrad XI sesji Rady Powiatu Sokólskiego

w dniu 24 października 2003 r.

Sesję rozpoczęto o godz. 12-tej. Sesja odbyła się w sali konferencyjnej w budynku Starostwa Powiatowego w Sokółce ul. Marszałka J. Piłsudskiego 8.

Obrady XI sesji Rady Powiatu otworzył i poprowadził Przewodniczący Rady Powiatu Jan Kułak. Obrady sesji protokółowała Janina Wojciechowska inspektor w Starostwie Powiatowym w Sokółce. Na podstawie listy obecności radnych Przewodniczący obrad stwierdził, że w chwili otwarcia obrad sesji w sesji uczestniczy 19 radnych co stanowi całość składu Rady. Rada Powiatu może obradować i podejmować ważne uchwały.

Lista obecności radnych w załączeniu - załącznik nr 1

Lista obecności zaproszonych gości w załączeniu - załącznik nr 2

Przewodniczący Rady powitał wszystkich radnych i zaproszonych gości.

W obradach sesji uczestniczyły również Wicestarosta Powiatu Sokólskiego Cecylia Waszkiewicz, Skarbnik Powiatu Maria Jurgiel i Sekretarz Powiatu Anna Szydłowska.

Pkt 2

Przewodniczący obrad Jan Kułak stwierdził, że wszyscy radni otrzymali porządek obrad dzisiejszej sesji. Zapytał, czy są wnioski o uzupełnienie, bądź o zmianę przedstawionego porządku obrad?

Wniosków w sprawie zmiany porządku obrad nie zgłoszono.

Porządek obrad XI sesji jest następujący:

  1. Otwarcie sesji.

  2. Przyjęcie porządku obrad.

  3. Przyjęcie protokółu z poprzedniej X sesji Rady Powiatu.

  4. Sprawozdanie z prac Zarządu między sesjami.

  5. Interpelacje i zapytania radnych.

  6. Informacja o stanie bezrobocia w powiecie i formach jego zwalczania.

  7. Informacja Kierownika Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu o naborze uczniów na rok szkolny 2003/2004.

  8. Informacja Kierownika Wydziału Zdrowia, Opieki Społecznej i Spraw Obywatelskich o stanie zabezpieczenia usług zdrowotnych w powiecie.

  9. Podjęcie uchwały w sprawie zatwierdzenia zmian w statucie SP ZPO w Krynkach i przyjęcie jednolitego tekstu statutu SP ZPO w Krynkach.

  10. Podjęcie uchwały w sprawie pokrycia ujemnego wyniku finansowego SP ZOZ w Sokółce za rok 2002.

  11. Podjęcie uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie określenia zadań do realizacji przez Powiat Sokólski w roku 2003, na które przeznacza się środki Powiatowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

  12. Podjęcie uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie utworzenia środków specjalnych w ZS w Sokółce.

  13. Podjęcie uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie utworzenia środków specjalnych w ZS w Różanymstoku.

  14. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany budżetu Powiatu Sokólskiego na rok 2003.

  15. Podjęcie uchwały w sprawie upoważnienia Zarządu Powiatu Sokólskiego do przeprowadzenia czynności związanych z opracowaniem projektu wzorów herbu i flagi Powiatu Sokólskiego.

  16. Podjęcie uchwały w sprawie podjęcia współpracy między Powiatem Sokólskim a miastem Mołodeczno w Republice Białoruś.

  17. Odpowiedzi na interpelacje i zapytania radnych.

  18. Wnioski i oświadczenia radnych.

Pkt 3

Przewodniczący obrad poprosił o przyjęcie Protokółu z poprzedniej X sesji Rady Powiatu z dnia 30 września 2003 r., który przed dzisiejszą sesją był wyłożony do wglądu i zapoznania się wszystkim radnym.

Uwag do treści protokółu nie wniesiono. Przewodniczący obrad zarządził przegłosowanie jego przyjęcia.

W głosowaniu jawnym udział wzięło 19 radnych. Głosów za było 19. Protokół z poprzedniej sesji został przyjęty jednogłośnie.

Pkt 4

Sprawozdanie z działalności Zarządu Powiatu w okresie między sesjami złożył Starosta Franciszek Budrowski, który poinformował, że w tym czasie odbyły się dwa posiedzenia Zarządu w dniach: 7 i 14 października 2003 r.

Sprawozdanie w załączeniu - zał. nr 3

Pkt 5

Radny Mieczysław Kazimierz Baszko zgłosił zapytanie treści następującej:

Za ile została sprzedana nieruchomość położona przy ul. Kryńskiej w Sokółce stanowiąca mienie Powiatu Sokólskiego?

Kierownik Wydziału Geodezji, Katastru i Nieruchomości w Starostwie Powiatowym w Sokółce Janusz Kuderewski odpowiedział, że powyższa nieruchomość została sprzedana za kwotę 84 tys. zł ale o faktycznej sprzedaży będzie można mówić po podpisaniu aktu notarialnego z nabywcą.

Pkt 6

Kierownik Powiatowego Urzędu Pracy w Sokółce Mirosław Biernacki przedstawił Informację o stanie bezrobocia w powiecie i o formach jego zwalczania.

Informacja w załączeniu - załącznik nr 4

Przewodniczący obrad Jan Kułak otworzył dyskusję nad przedstawioną informacją.

Radny Jarosław Budnik zapytał jaki kierunek studiów należy ukończyć, aby mieć szansę na pracę w powiecie sokólskim?

Kierownik PUP w Sokółce Mirosław Biernacki odpowiedział, że wśród zarejestrowanych bezrobotnych jest dużo absolwentów po wyższej szkole administracji publicznej, inżynierów po studiach technicznych, ochronie środowiska, mechanicznych, nauczycieli nauczania początkowego, a nawet po studiach medycznych i prawniczych. Powiedział, że jest bardzo trudno jednoznacznie określić kierunek studiów, po których w przyszłości byłaby praca. Niemniej jednak osoby z wyższym wykształceniem prędzej znajdują pracę.

Wicestarosta Cecylia Waszkiewicz nawiązując do informacji o stanie bezrobocia powiedziała, że na str. 15 jest przedstawiona informacja o zakończonych kierunkach szkoleń i stąd apeluje do dyrekcji szkół ponadgimanzjalnych o rozważenie możliwości przystąpienia do przetargów na prowadzenie szkoleń, a tym samym zarobienie pieniędzy dla szkół.

Przewodniczący obrad Jan Kułak stwierdził, że 1389 ofert pracy to duża ilość i zapytał, ile osób z tej liczby podjęło pracę za pośrednictwem PUP?

Kierownik PUP Mirosław Biernacki odpowiedział, że z tej liczby ofert pracy za pośrednictwem PUP pracę otrzymało około 50% bezrobotnych. Dodał, że bezrobotni znajdują pracę również za pośrednictwem giełd pracy, bezpośrednio u pracodawców, przez bezpośredni kontakt jak i „przy okazji”.

Przewodniczący obrad stwierdził, że Rada Powiatu przyjęła do wiadomości Informację o stanie bezrobocia w powiecie i formach jego zwalczania.

Pkt 7

Kierownik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Katarzyna Nowak przedstawiła Informację o naborze uczniów na rok szkolny 2003/2004.

Informacja w załączeniu - załącznik nr 5

Pkt 8

Kierownik Wydziału Zdrowia, Opieki Społecznej i Spraw Obywatelskich Lila Anna Micun przedstawiła Informację o stanie zabezpieczenia usług medycznych w powiecie.

Informacja w załączeniu - zał. nr 6

Wicestarosta Cecylia Waszkiewicz powiedziała, że powyższa informacja przedstawia stan zabezpieczenia usług medycznych w aspeckcie statystycznym, natomiast w rzeczywistości nie jest tak dobrze jak wynika z danych przedstawionych w informacji. Stwierdziła, że stan rzeczywisty jest inny, są gigantyczne kłopoty i tylko dzięki dużemu zaangażowaniu personelu szpitala jak i jakości świadczonych usług wszystko funkcjonuje należycie. Poinformowała, że obecna, jak i poprzednia Rada Powiatu, wykazały duże zaangażowanie w sprawy funkcjonowania naszej służby zdrowia i dzięki temu ludzie są leczeni, a nie odsyłani bez załatwienia. Dodała, że Komisja Zdrowia również bardzo często zajmuje się sprawami ochrony zdrowia w powiecie. Przewodniczący Komisji Ochrony Zdrowia, Opieki Społecznej i Pomocy Rodzinie wielokrotnie wyrażał uznanie na zaangażowanie i bezpłatną pracę personelu medycznego na rzecz pacjentów naszej społeczności. Dodała, że na ręce Dyrektorów SP ZOZ składa podziękowanie i uznanie za zaangażowanie w pracy, wszystkim pracownikom służby zdrowia. Następnie nadmieniła, że przedstawiona przez Kierownika Wydziału Zdrowia, Opieki Społecznej i Spraw Obywatelskich informacja jest spełnieniem ustawowego obowiązku. Podkreśliła, że stan zabezpieczenia usług zdrowotnych dla ludności, jak i dostęp do usług ocenia się dobrze, ponieważ spełnione są wymagane standardy. Stwierdziła, że zupełnie inną sprawą jest stan placówek służby zdrowia w powiecie, ponieważ pieniędzy z zawartych kontraktów z NFZ wystarczy jedynie na zapewnienie usług zdrowotnych i na nic więcej. Poinformowała, że Rada Powiatu ze względów prawnych, nie może pomóc finansowo placówkom służby zdrowia.

Pkt 9

Kierownik Wydziału Zdrowia, Opieki Społecznej i Spraw Obywatelskich Lila Anna Micun przedstawiła projekt uchwały w sprawie zatwierdzenia zmian w statucie oraz przejęcia jednolitego tekstu statutu Samodzielnego Publicznego Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego w Krynkach. Powiedziała, że proponowane zmiany w statucie przez Radę Społeczną SP ZPO w Krynkach w uchwale Nr 5/03 z dnia 10 października 2003 r. spowodowane są koniecznością dostosowania profilu realizowanych przez Zakład świadczeń do zasad, na jakich mają być zawierane kontrakty z NFZ na rok 2004. Istotą wprowadzanych zmian jest rozszerzenie katalogu udzielanych przez Zakład świadczeń poprzez zwiększenie liczby łóżek statutowych z 30 do 35, dokonanie przekształceń struktury organizacyjnej zakładu polegającej na wprowadzeniu do statutu zapisów, na podstawie których od dnia 1 stycznia 2004 r. będą działać: zakład pielęgnacyjno-opiekuńczy z 15 łóżkami i zakład pielęgnacyjno-opiekuńczy psychiatryczny z 20 łóżkami. Efektem wprowadzonych zmian będzie uruchomienie zakładu pielęgnacyjno-opiekuńczego psychiatrycznego, co umożliwi objęcie przez Zakład leczeniem, opieką i rehabilitacją obok dotychczasowych pacjentów, także pacjentów z zaburzeniami psychicznymi i zaburzeniami zachowania.

Przewodniczący Komisji Ochrony Zdrowia, Opieki Społecznej i Bezpieczeństwa Publicznego Krzysztof Szczebiot poinformował, że Komisja pozytywnie zaopiniowała projekt tej uchwały.

Przewodniczący obrad odczytał treść uchwały w sprawie zatwierdzenia zmian w statucie oraz przyjęcia jednolitego tekstu statutu Samodzielnego Publicznego Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego w Krynkach i poprosił o przegłosowanie jej podjęcia.

W głosowaniu jawnym udział wzięło 18 radnych. Głosów za było 18. Uchwała została podjęta jednogłośnie.

Uchwała Nr XI/70/03 w załączeniu - załącznik nr 7

Pkt 10

Kierownik Wydziału Zdrowia, Opieki Społecznej i Pomocy Rodzinie Anna Lila Micun przedstawiła projekt uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie zatwierdzenia rocznego sprawozdania finansowego Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Sokółce. Powiedziała, że konieczność wprowadzenia zmian do treści uchwały Nr VIII/57/03 Rady Powiatu Sokólskiego z dnia 27 czerwca 2003 r. w sprawie zatwierdzenia rocznego sprawozdania finansowego SP ZOZ w Sokółce wynika z faktu, że powyższa uchwała nie spełniła wymogów ustawy z dnia 29 września 1994 r. o rachunkowości, tj. nie uregulowała całościowo problematyki zatwierdzenia sprawozdania i równocześnie wskazania sposobu pokrycia wykazanej przez Zakład w roku 2002 straty bilansowej. W związku z powyższym istotą proponowanych zmian jest wprowadzenie do treści w/w uchwały zapisu zgodnie z którym strata bilansowa pozostawiona zostanie jako niepodzielny wynik finansowy.

Przewodniczący Komisji Ochrony Zdrowia, Opieki Społecznej i Bezpieczeństwa Publicznego Krzysztof Szczebiot poinformował, że Komisja pozytywnie zaopiniowała projekt powyższej uchwały.

Przewodniczący obrad odczytał treść uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie zatwierdzenia rocznego sprawozdania finansowego Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Sokółce i poprosił o przegłosowanie jej podjęcia.

W głosowaniu jawnym udział wzięło 18 radnych. Głosów za było 18. Uchwała została podjęta jednogłośnie.

Uchwała Nr XI/71/03 w załączeniu - załącznik nr 8

Pkt 11

Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Sokółce Wojciech Obiała przedstawił projekt uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie określenia zadań do realizacji przez Powiat Sokólski w roku 2003, na które przeznacza się środki Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Powiedział, że ze względu na zwiększone zapotrzebowanie osób niepełnosprawnych na niektóre świadczenia, należy dokonać przesunięć w pozycjach planu zadań z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudniania osób niepełnosprawnych ze środków Funduszu w 2003 r. Zmiany miałyby na celu pełne wykorzystanie przyznanych przez PFRON środków oraz zrealizowanie wniosków złożonych przez osoby niepełnosprawne. Dodał, że nie wykorzystanie środków finansowych zaplanowanych na poszczególne zadania i zatwierdzonych uchwałą Rady Powiatu w dniu 27 czerwca 2003 r. spowodowane jest zbyt późnym zatwierdzeniem budżetu PFRON i przekazaniem go do realizacji poszczególnym powiatom.

Przewodniczący Komisji Ochrony Zdrowia, Opieki Społecznej i Bezpieczeństwa Publicznego Krzysztof Szczebiot poinformował, że Komisja pozytywnie zaopiniowała projekt powyższej uchwały.

Przewodniczący obrad odczytał treść uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie określenia zadań do realizacji przez Powiat Sokólski w roku 2003, na które przeznacza się środki Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych i poprosił o przegłosowanie jej podjęcia.

W głosowaniu jawnym udział wzięło 18 radnych. Głosów za było 18. Uchwała została podjęta jednogłośnie.

Uchwała Nr XI/72/03 w załączeniu - załącznik nr 9

Przewodniczący obrad Jan Kułak ogłosił przerwę w obradach sesji w godz. 13 00 - 13 10.

Pkt 12

Skarbnik Powiatu Maria Jurgiel przedstawiła projekt uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie utworzenia środków specjalnych w Zespole Szkół w Sokółce. Powiedziała, że zmiana dotyczy wprowadzenia w § 1 dodatkowych pkt w brzmieniu:

  • wpłaty na realizację programów wspomagających pracę szkoły w zakresie dydaktyki, wychowania, profilaktyki i międzynarodowej współpracy szkół,

  • koszty wyjazdów służbowych krajowych i zagranicznych,

  • zakup wyposażenia, sprzętu informatycznego wraz z ubezpieczeniem mebli,

  • zakup narzędzi, publikacji, programów komputerowych, materiałów informatycznych,

  • pokrycie kosztów zakwaterowania, wyżywienia uczniów i nauczycieli.

Przewodniczący Komisji Budżetu i Finansów Publicznych Jan Grusza poinformował, że Komisja pozytywnie zaopiniowała projekt powyższej uchwały.

Przewodniczący obrad odczytał treść uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie utworzenia środków specjalnych w Zespole Szkół w Sokółce i poprosił o przegłosowanie jej podjęcia.

W głosowaniu jawnym udział wzięło 19 radnych. Głosów za było 19. Uchwała została podjęta jednogłośnie.

Uchwała Nr XI/73/03 w załączeniu - załącznik nr 10

Pkt 13

Skarbnik Powiatu Maria Jurgiel przedstawiła projekt uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie utworzenia środków specjalnych w Zespole Szkół w Różanymstoku. Powiedziała, że zmiana dotyczy wprowadzenia w § 1 dział I w ust. 1 i 2 dodatkowych pkt w brzmieniu:

  • organizowanie kursów komputerowych i szkoleń,

  • realizacja projektu na tworzenie Szkolnego Ośrodka Kariery realizowanego w ramach Projektu Aktywizacji Zawodowej Absolwentów „Pierwsza Praca”,

  • wypłaty wynagrodzeń dla osób prowadzących kursy komputerowe, zajęcia z realizacji projektów i szkolenia na podstawie umów o pracę i umów zleceń”.

Przewodniczący Komisji Budżetu i Finansów Publicznych Jan Grusza poinformował, że Komisja pozytywnie zaopiniowała projekt powyższej uchwały.

Przewodniczący obrad odczytał treść uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie utworzenia środków specjalnych w Zespole Szkół w Różanymstoku i poprosił o przegłosowanie jej podjęcia.

W głosowaniu jawnym udział wzięło 19 radnych. Głosów za było 19. Uchwała została podjęta jednogłośnie.

Uchwała Nr XI/74/03 w załączeniu - załącznik nr 11

Pkt 14

Skarbnik Powiatu Maria Jurgiel przedstawiła projekt uchwały w sprawie zmiany budżetu Powiatu Sokólskiego na rok 2003. Powiedziała, że zmiana dotyczy zwiększenia planu dochodów o kwotę 539 036 zł i zmniejszenia o kwotę
646 878 zł. Ponadto zwiększa się plan wydatków o kwotę 236 146 zł i zmniejsza się o kwotę 343 988 zł. Poinformowała, że dokonuje się w planie wydatków przeniesienia między działami, rozdziałami i paragrafami na kwotę 548 930 zł, oraz w załączniku nr 3 do projektu uchwały dotyczącym zmiany wydatków budżetu Powiatu na rok 2003 należy wykreślić zdanie w brzmieniu: ”Dokonuje się zmniejszenia planu finansowego Powiatowego Zarządu Dróg w Sokółce o kwotę 875 000, przenosząc ją do budżetu Powiatu”.

Budżet po dokonanych zmianach będzie wynosił:

  1. dochody ogółem: 30 191 079 zł

  2. wydatki ogółem: 32 653 481 zł

  3. dochody w kwocie 541 700 zł przeznacza się na spłatę rat kapitałowych kredytów i pożyczek zaciągniętych w latach ubiegłych

  4. deficyt budżetowy w kwocie 2 986 102 zł pokrywa się:

    • wolnymi środkami w kwocie 1 061 102 zł,

    • pożyczką w kwocie 50 000 zł,

    • oraz kredytem bankowym w kwocie 1 875 000 zł.

Wszystkie proponowane zmiany zawarte są w załącznikach 1 - 5 uchwały.

Przewodniczący wszystkich Komisji poinformowali, że Komisje pozytywnie zaopiniowały projekt tej uchwały.

Przewodniczący obrad odczytał treść uchwały w sprawie zmiany budżetu Powiatu Sokólskiego na rok 2003 i poprosił o przegłosowanie jej podjęcia.

W głosowaniu jawnym udział wzięło 19 radnych. Głosów za było 19. Uchwała została podjęta jednogłośnie.

Uchwała Nr XI/75/03 w załączeniu - załącznik nr 12

Pkt 15

Wicestarosta Cecylia Waszkiewicz przedstawiła projekt uchwały w sprawie upoważnienia Zarządu Powiatu Sokólskiego do przeprowadzenia czynności związanych z opracowaniem projektu wzorów herbu i flagi Powiatu Sokólskiego. Powiedziała, że podjęcie tej uchwały wynika z przepisów ustawy o samorządzie powiatowym.

Przewodniczący wszystkich Komisji poinformowali, że Komisje pozytywnie zaopiniowały projekt tej uchwały.

Przewodniczący obrad odczytał treść uchwały w sprawie upoważnienia Zarządu Powiatu Sokólskiego do przeprowadzenia czynności związanych z opracowaniem projektu wzorów herbu i flagi Powiatu Sokólskiego i poprosił o przegłosowanie jej podjęcia.

W głosowaniu jawnym udział wzięło 19 radnych. Głosów za było 19. Uchwała została podjęta jednogłośnie.

Uchwała Nr XI/76/03 w załączeniu - załącznik nr 13

Pkt 16

Wicestarosta Cecylia Waszkiewicz przedstawiła projekt uchwały w sprawie podjęcia współpracy między Powiatem Sokólskim a miastem Mołodeczno w Republice Białoruś. Powiedziała, że współpracę z miastem Mołodeczno na Białorusi utrzymujemy od kilku lat. Dotychczas polegała ona na udziale artystów z Mołodeczna w plenerach malarskich organizowanych w Różanymstoku, na występach Zespołu pieśni i tańca „Siabryna” w uroczystościach organizowanych w Sokółce, koncertach Symfonicznej Orkiestry Młodzieżowej ze Szkoły Muzycznej im. Michała Kleofasa Ogińskiego w Mołodecznie, a także wymianie młodzieżowych drużyn piłkarskich. Dotychczas współpraca układała się bardzo dobrze. Celem naszym jest rozszerzenie tej współpracy o inne zagadnienia społeczne i kulturalne oraz formalne zawarcie umowy z władzami miasta. Umowa taka ułatwiłaby kontakty miedzy nami, nawiązanie współpracy naszej szkoły ponadgimnazjalnej ze szkołą w Mołodecznie - kontakty młodzieży, dzielenie się doświadczeniami i nawiązanie współpracy z naszymi sąsiadami.

Przewodniczący wszystkich Komisji poinformowali, że Komisje pozytywnie zaopiniowały projekt tej uchwały.

Przewodniczący obrad odczytał treść uchwały w sprawie podjęcia współpracy między Powiatem Sokólskim a miastem Mołodeczno w Republice Białoruś i poprosił o przegłosowanie jej podjęcia.

W głosowaniu jawnym udział wzięło 19 radnych. Głosów za było 19. Uchwała została podjęta jednogłośnie.

Uchwała Nr XI/77/03 w załączeniu - załącznik nr 14

Pkt 17

Odpowiedzi na zapytanie radnego udzielono w pkt 5.

Pkt 18

Przewodniczący obrad odczytał treść pisma od Zarządu PCK w Sokółce w sprawie zadeklarowania wpłat na pomoc dla najbardziej potrzebujących i zaproponował, aby radni zadeklarowali na ten cel pewne kwoty ( np. 50 zł ) z otrzymywanej diety.

Radny Krzysztof Szczebiot zaproponował, aby wyrazić na liście wolę przekazania określonej kwoty na powyższy cel.

Skarbnik Powiatu Maria Jurgiel poinformowała, że potrącenia kwoty z diety radnego można dokonać tylko na podstawie oświadczenia radnego.

Radny Mieczysław Kazimierz Baszko zaproponował, aby sprawa wpłat na PCK była przedstawiona na Komisjach Rady.

Ustosunkowując się do powyższej wypowiedzi radny Krzysztof Szczebiot powiedział, że ta sprawa nie może być przedmiotem dyskusji na Komisjach, gdyż jest to sprawa prywatna.

Przewodniczący obrad Jan Kułak powiedział, że nikt nie ma obowiązku deklarowania wpłat na powyższy cel i zamknął dyskusję w tej sprawie.

Starosta Sokólski Franciszek Budrowski poinformował, że w dniu 30 listopada br. o godz. 12-tej w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Sokółce odbędzie się spotkanie samorządów naszego powiatu z członkami samorządu województwa, na które zaprosił wszystkich wójtów i burmistrzów. Ponadto zaprosił wszystkich obecnych na obchody Święta Niepodległości w dniu
11 listopada 2003 r. Dodał, że w dniu 10 listopada br. odbędą się w naszym powiecie biegi przełajowe.

Wobec wyczerpania się porządku obrad sesji Przewodniczący obrad Jan Kułak zamknął obrady XI sesji Rady Powiatu Sokólskiego o godzinie 14 00.

Protokółowała Przewodniczący obrad

Janina Wojciechowska Jan Kułak

1

11

1